Ruszyło głosowanie w bytomskim Budżecie Obywatelskim

DJI 0509

Redakcja

24 września, 2023

Bytomianie mogą już głosować na projekty, które znalazły się w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głoś można oddać przez internet lub stacjonarnie. 

Do głosowania zakwalifikowały się 42 projekty: 7 projektów z puli od 500 tys. zł do 2 mln zł oraz 35 inicjatyw, których realizacja nie przekroczy 500 tys. zł.

Zaproponowane inicjatywy to m.in.: odbudowa ostatniego na świecie zachowanego egzemplarza parowozu "Bytom", budowa tężni w Parku Amendy w Łagiewnikach, doposażenie w atrakcje dla najmłodszych kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim im. F. Kachla, remont schroniska dla bezdomnych zwierząt, instalacja fortepianu zewnętrznego w sąsiedztwie Opery Śląskiej.

Ponadto w BO znalazły się propozycje związane z budową placów zabaw, miejsc parkingowych, boisk, budową ogrodów deszczowych, torów łuczniczych, czy mobilnych pracowni pierwszej pomocy. Część pomysłów zgłoszonych przez wnioskodawców związana jest z organizacją wydarzeń.

Na liście tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawiły się również te projekty, które zgłaszane były w poprzednich latach, ale nie zdobyły wymaganej liczby głosów.

Każdy mieszkaniec Bytomia - niezależnie od wieku - może wziąć udział w głosowaniu. Wystarczy wejść na stronę internetową bytomskiego Budżetu Obywatelskiego i wybrać projekt mniejszy oraz projekt większy. 

Głosowanie trwa od 22 września od godz. 8.00 do 6 października, do godziny 20.00.
W tej edycji BO Bytom każdy uprawniony do głosowania dysponuje dwoma głosami, dzięki czemu może oddać swój głos na jeden lub dwa projekty:

  • jeden głos na projekty o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł - do wyczerpania kwoty 2 mln zł,
  • jeden głos na projekt o wartości poniżej 500 tys. zł - do wyczerpania puli środków przewidzianych w budżecie miasta na realizację budżetu obywatelskiego po uwzględnieniu projektów wybranych w pierwszym progu kwotowym

Dla osób, które nie mogą zagłosować z domu, udostępnione zostaną punkty konsultacyjne, w których będzie można zagłosować.

fot. UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.7µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3