"Postawiliśmy na królową sportu". Ruszają Mistrzostwa Świata Sztafet [WIDEO]

IMG 3168

Redakcja

30 kwietnia 2021

Już w sobotę na Stadionie Śląskim rozpoczną się Mistrzostwa Świata w sztafetach lekkoatletycznych. W piątek w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się inauguracyjna konferencja z udziałem prezydenta World Athletics, marszałka woj. śląskiego oraz lekkoatletów (m.in. Joanny Jóźwik).

Mistrzostwa Świata w sztafetach lekkoatletycznych rozpoczną się 1 maja i potrwają do końca weekendu. Wezmą w nich udział najlepsi biegacze z całego świata. Lekkoatleci będą rywalizować w sztafetach na 100, 200., 400 metrów. Ozdobą zawodów będzie też rywalizacja drużyn mieszanych.

Liczymy na dobry występ polskich zawodnik, w tym aniołków Matusińskiego, jednak konkurencja jest bardzo duża, ponieważ na Górny Śląsk zawitali najlepsi z najlepszych. Dla wielu z tych sportowców mistrzostwa na Stadionie Śląskim to pierwszy poważny sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi. 

- Cieszę się dzisiaj niezmiernie, że jesteśmy tutaj na Śląsku. Lekkoatletyka to jest dyscyplina sportu, która zajmuje tutaj pierwsze miejsce. Macie wspaniałe możliwości. Chciałem podziękować panu marszałkowi za wsparcie - powiedział Sebastian Coe - szef World Athletics. 

Od dwóch lat postawiliśmy bardzo mocno na królową sportu. Jesteśmy jedynym regionem w kraju, który ma taki obiekt jak Stadion Śląski. To jest olbrzymie wyzwanie dla nas, żeby ściągać tutaj największe imprezy"

dodał jakub chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3