Rusza nowy projekt MOPR’u przeciwko przemocy domowej

https://mopr.bytom.pl/

Katarzyna Kulyk

8 lutego, 2023

Nowy projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. „Relacja ma MOC” to projekt skupiający się na profilaktyce przemocy domowej.

„Relacja ma MOC” to projekt realizowany przez MOPR we współpracy z innymi jednostkami, które działają w obszarze społecznym. Projekt skupia się na profilaktyce przemocy domowej. Na pierwszym spotkaniu prowadzącą była Liliana Krzywicka, psycholożka i terapeutka, która działa w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele przedszkoli miejskich, szkół podstawowych, pracownicy socjalni, kuratorzy sądowi Policji, Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Podczas spotkania poruszono takie tematy jak zjawisko przemocy w rodzinie, jego źródłach i mechanizmach, a także o stereotypach w myśleniu o przemocy.

Rekrutacja do projektu rusza w marcu. Na uczestników będą czekać szkolenia, warsztaty i terapia. Przewidziano także wycieczki czy warsztaty kulinarne. Owe działania mają na celu poprawić komunikację w rodzinach, zacieśnić więzi i pomagać w budowaniu współpracy.

- Projekt pn. „Relacja ma MOC - profilaktyka przemocy domowej w Bytomiu” realizowany jest w ramach Programu „Sprawiedliwość”, którego operatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, i finansowany jest ze środków funduszy norweskich i środków krajowych. Projekt będzie realizowany do końca 2023 roku. - informuje Urząd Miasta Bytom

powiązane artykuły:

Kampania Biała Wstążka
Wydarzenia 16 listopada, 2022

26 listopada o godz. 11.00 w ramach Kampanii „Biała Wstążka” odbędzie się bieg oraz marsz nordic

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 41.0µg/m3 PM2.5: 33.6µg/m3