Rusza naprawa nawierzchni A1 w powiecie częstochowskim

1460x616 10

Redakcja

20 lipca 2023

Rusza opóźniona naprawa nawierzchni betonowej autostrady A1 na jezdni w kierunku północnym, w Konopiskach, na terenie pow. częstochowskiego. Termin przesunięto z powodu upałów.

W 2020 roku, na odcinku o długości ok 300 m pojawiły się nierówności nawierzchni. Wykonawca w pierwszej kolejności wykonał doraźne zabiegi naprawcze, tak aby zminimalizować nierówności w tym miejscu. Następnie po wezwaniu GDDKiA, przygotował program naprawczy tego odcinka. Po zatwierdzeniu programu naprawczego przez GDDKiA nadszedł czas wykonania docelowej naprawy.

Naprawa miała ruszyć 12 lipca, ale termin został przesunięty. - Z uwagi na prognozowane upały wprowadzenie zmian w organizacji ruchu oraz rozpoczęcie prac naprawczych autostrady A1 w Konopiskach nastąpi w późniejszym terminie. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco - czytamy w komunikacie zarządcy A1 - informowała GDDKiA.

Naprawa A1 rusza w czwartek

Termin rozpoczęcia prac został przesunięty na 20 lipca. W celu przeprowadzenia praw naprawczych, konieczne będzie zamknięcie jezdni prowadzącej ruchu w kierunku północnym na odcinku około 500 m oraz przekierowanie ruchu na jezdnię przeciwną. Kierowcy do swojej dyspozycji będą mieli po jednym pasie w każdym z kierunków. Wprowadzone zostanie także ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinku w rejonie robót oraz do 60 km/h w miejscach przejazdu na drugą jezdnię.

Zakres naprawy

Naprawa będzie obejmowała rozbiórkę istniejącej nawierzchni, budowę dodatkowych sączków odwadniających, wymianę: gruntu podłoża oraz całej konstrukcja jezdni. Następnie wykonawca ułoży nową nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej, wykona szczeliny dylatacyjne pomiędzy nawierzchnią betonową i asfaltową. Całość zakończy montaż barier ochronnych i wdrożenie docelowej organizacji ruchu uwzględniające odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego. Wykonawca deklaruje zakończenie prac naprawczych w październiku 2023 roku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3