Ruda Śląska: pościg za kierowcą Opla

50 728013

Redakcja

31 października 2022

Kierowca przekroczył prędkość i zamiast zatrzymać się do kontroli, gwałtownie przyspieszył, uciekając ulicami rudzkiej dzielnicy Godula. Filmowa ucieczka nic jednak nie dała, bo już po kilku chwilach 32-letni obywatel Gruzji był w rękach mundurowych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Kierowca Opla w niedzielę, 30 października zwrócił. uwagę policjantów, bo w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 22 km/h. Mundurowi dali kierowcy znak do zatrzymania się, ten jednak zamiast wykonać ich polecenie, gwałtownie przyspieszył, próbując zgubić policjantów w ulicach dzielnicy Godula. Kiedy kierowca widział, że ucieczka samochodem może się nie udać, porzucił samochód i uciekał dalej pieszo. Na nic się to jednak zdało, bo szybko wyszło na jaw, że policjanci biegają szybciej, niż uciekinier. 

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 32-letni obywatel Gruzji. Zarówno badanie trzeźwości, jak i test na obecność narkotyków okazały się negatywne. Jednak policjanci nie mogli zignorować jego przekroczenia prędkości oraz ucieczki, którą tylko pogorszył swoją sytuację. Mężczyzna został zabrany do aresztu. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą do 5 lat więzienia. Sądy na takie osoby nakładają też bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat. O dalszym losie Gruzina zdecyduje prokurator i sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3