Ruda Śląska: kolejny kurier oszustów na "policjanta" zatrzymany

56 616693

Redakcja

3 czerwca 2020

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 20-letniego mieszkańca Nowej Soli w związku z oszustwem „na policjanta”. To już kolejne zatrzymanie oszusta w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Mężczyzna, który był „policyjnym kurierem” został już tymczasowo aresztowany.

Do oszustwa 81-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej i próby oszustwa innego seniora doszło w połowie maja bieżącego roku. Dyżurny rudzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca podając się za policjanta, wyłudził od 81-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej dziesięć tysięcy złotych. W tym samym czasie próbę oszustwa zgłosił również inny senior.

Kryminalni z rudzkiej komendy rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Policjanci ustalili i wytypowali jednego ze sprawców, który pełnił rolę „kuriera”. Już po niespełna dwóch tygodniach od zdarzenia, mężczyzna został zatrzymany w Nowej Soli. To kolejne zatrzymanie oszusta działającego "pod legendą" w ciągu ostatnich dwóch tygodni.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu za udział w przestępstwie. Dziś na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy z Rudy Śląskiej będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy. 

foto: KMP Ruda Śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3