Ruch Chorzów z licencją na Ekstraklasę. Na którym stadionie zagrają Niebiescy?

Ut3e5u 2023 04 12 054332 zglr

Redakcja

16 maja, 2023

Ruch Chorzów jest coraz bliżej upragnionego powrotu do Ekstraklasy. Niestety piłkarze drużyny Niebieskich w następnych sezonie nie będą grać przy Cichej. To jednak nie przeszkodziło Ruchowi w otrzymaniu licencji na grę w nadchodzącym sezonie. 

Ruch Chorzów w Fortuna 1. Liga jest wiceliderem tabeli. Do końca sezonu pozostały trzy mecze. Niebiescy tracą do pierwszego ŁKS-u 3 punkty, a nada trzecią Wisłą mają dwa punkty przewagi. 1. i 2. miejsca dają bezpośredni awans do Ekstraklasy. Nawet jeżeli forma Niebieskich spadnie, to są już pewni gry w barażach o awans do elity. 

Niestety stadion przy Cichej w Chorzowie nie przywita znów Ekstraklasy w przypadku awansu. Czeka go rozbiórka. Rząd deklaruje dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów budowy nowego obiektu. Miasto deklaruje, że znajdzie resztę środków. 

Ruch już w kwietniu musiał złożyć wniosek o przyznanie licencji na grę w Ekstraklasie lub 1. Lidze w następnych sezonie. W dokumencie musiał określić "swój stadion" domowy i ewentualnie stadion zastępczy. Dzięki porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim i Stadionem Śląskim, we wniosku o licencję to Kocioł Czarownic został uwzględniony jako obiekt główny, a stadion miejski w Gliwicach jako obiekt zastępczy. 

To wystarczyło, żeby Ruch otrzymał licencję na nowy sezon. - Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała naszemu Klubowi licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym na stadionie zastępczym w Gliwicach - czytamy w komunikacie.

- Nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania realizacji złożonej w procesie licencyjnym prognozy finansowej. Nadzór infrastrukturalny nałożono w związku z koniecznością monitorowania budowy/przebudowy stadionu macierzystego Klubu oraz w celu realizacji wszystkich zaleceń wynikających z raportu z wizytacji obiektu przy ul. Katowickiej 10 w Chorzowie, który został przez Klub zgłoszony jako stadion główny na sezon 2023/2024 od października, w terminie do pierwszego meczu rozgrywanego roli gospodarza na tym obiekcie w sezonie 2023/2024 - czytamy dalej w odpowiedzi komisji.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3