Ruch Chorzów ma swój futsalowy zespół

DSC00282

Redakcja

22 grudnia, 2023

Chorzów to oczywiście Ruch w piłce nożnej. Ale Chorzów to też jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych drużyn w futsalu, czyli w halowej odmianie piłki nożnej. Miejscowy Clearex od nowego roku będzie grał pod szyldem Ruchu.

Clearex Chorzów w swojej ponad 25-letniej historii wielokrotnie zdobyła mistrzostwo Polski i Puchar Polski w futsalu - w sumie  5 tytułów mistrzowskich, 3 wicemistrzostwa, 2 Puchary oraz Superpuchar Polski. W tym sezonie idzie trochę gorzej. Po rundzie jesiennej FOGO Futsal Ekstraklasy drużyna z Chorzowa zajmuje 15. miejsce. Ale być może zmiany, które nadchodzą, wpłyną też na grę zespołu.

Otóż podczas czwartkowego walnego zgromadzenia stowarzyszenia Clearex Sport przyjęto zmianę nazwy zespołu na Ruch Chorzów Futsal. Tym samym sportowy symbol Chorzowa wkracza oficjalnie do świata futsalu. 

Na zgromadzeniu przyjęto rezygnacje tworzących dotąd jego zarząd prezesa Andrzeja Leszczyńskiego oraz wiceprezes Ireny Wolnej. Nowym prezesem stowarzyszenia – już pod szyldem Ruch Chorzów Futsal – został dotychczasowy sekretarz Clearex Sport, Wojciech Dobrzyński. Stanowisko wiceprezesa Ruch Chorzów Futsal objął Seweryn Siemianowski, a sekretarza – Tomasz Ferens. Komisję Rewizyjną stanowić będą Marek Nowak, Michał Tkacz i Mirosław Miozga, a członkiem stowarzyszenia jest też Mateusz Michalik.

- Clearex to pięciokrotny mistrz Polski. Nie sposób wyobrazić sobie, by taki klub zniknął ze sportowej mapy Chorzowa. Cieszymy się, że Ruch będzie kontynuatorem tej historii komentuje Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów i wiceprezes Ruchu Chorzów Futsal.

- W pewnym okresie miałem krótką przygodę ze stanowiskiem prezesa Clearexu i już wtedy pojawiały się pierwsze pomysły, by połączyć te dwa kluby. Dziś jest ten najważniejszy dzień, podpisania dokumentów – stwierdza Wojciech Dobrzyński, prezes Ruch Chorzów Futsal.

Współpraca Ruchu z Clearexem trwała już od dłuższego czasu. Wielu młodych zawodników z Centrum Szkolenia grało w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu właśnie jako zawodnicy Clearexu, żeby poprawiać swoje umiejętności. 

Zmiany w futsalowej drużynie, to nie tylko integracja piłkarskiego środowiska pod szyldem Ruchu. Z racji uznania i marki legendarnego klubu, to też szansa na pozyskanie nowych sponsorów i lepszych zawodników. 


fot. Ruch Chorzów

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.5µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3