Rozświetlenie miejskiej choinki i koncert kolęd w Piekarach Śląskich

Choinka zapalenie13 12

Redakcja

11 grudnia, 2021

W poniedziałek 13 grudnia po godzinie 19.00 Piekary Śląskie zapraszają na rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Mariackim przy Bazylice NMP i Św. Bartłomieja. Wcześniej odbędzie się msza święta, po której harcerze przekażą mieszkańcom Piekar Betlejemskie Światełko Pokoju. Uruchomieniu iluminacji na choince będzie też towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Kasi Piowczyk.

O godzinie 18.00 w Piekarskiej Bazylice, będzie można odebrać i zanieść do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. To wyjątkowa okazja, aby się spotkać i rozgrzać swoje serca płomieniem z Betlejem. Hasło przewodnie tegorocznej edycji, to “światło nadziei” – nadziei, której wszyscy potrzebujemy w niepewnych czasach.

Po przekazaniu światełka Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz ks. dr Mirosław Godziek – Proboszcz Parafii im. NMP i św. Bartłomieja, zaproszą do uruchomieniem choinki. Nie zabraknie wspólnego kolędowania z Kasią Piowczyk. Rozdawane też będą świąteczne choinki.

W dniu wydarzenia od godziny 15.00 zablokowany zostanie wjazd na Plac Mariacki przy NMP i Św. Bartłomieja.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, Radio Piekary oraz ZHP Hufiec Piekary Śląskie.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3