Rozpoczął się remont na A4. Utrudnienia do końca lipca

4cb3b57e 2a94 416b a2f3 8742ff463f05

Redakcja

17 maja 2023

Rozpoczął się remont autostrady A4 w okolicy węzła Gliwice Ostropa. Wymieniona zostanie nawierzchnia na całej szerokości jezdni. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i ograniczenia prędkości.

Prace obejmują odcinek o długości prawie 4,5 km w okolicy węzła Gliwice Ostropa. Wymieniona zostanie nawierzchnia drogi. - Górna warstwa nawierzchni, ścieralna, wymieniona będzie na całej szerokości jezdni. Warstwa środkowa, wiążąca, na całej długości pasa prawego i lokalnie lewego. Z kolei najniżej położona warstwa, podbudowa, lokalnie na prawym pasie - informuje GDDKiA

Prace remontowe rozpoczęły się w tym tygodniu i potrwają do 30 lipca. W ramach tego remontu zostaną wyremontowane dwie łącznice węzła Gliwice Ostropa, zjazdowa i wyjazdowa jezdni w kierunku na Katowice.

Wcześniej trwały przygotowania do zmiany organizacji ruchu na obu jezdniach autostrady, na odcinku o długości ponad 6 km. 

- W pierwszej kolejności na jezdni w kierunku Wrocławia, za węzłem Gliwice Bojków, wyłączymy z ruchu lewy pas. Zostanie zamontowana separacja kierunków ruchów, tak aby na czas remontu na jezdni na Wrocław można było poprowadzić ruch dwukierunkowo: dwoma pasami na Wrocław i jednym pasem na Katowice - dodaje GDDKiA.

Najpierw kierowcy będą korzystać z lewego pasa. Następnie ruch zostanie przeniesiony na wyremontowany pas, co umożliwi wykonanie remontu na drugim pasie. W czasie remontu kierowcy będą dysponowali dwoma pasami w każdym kierunku. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości. Na większości odcinka do 80 km/h, a w miejscach newralgicznych do 60 km/h.

Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa wprowadzony zostanie objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

fot. GDDKiA

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3