Sosnowiec daje rośliny za odpady. Jeszcze w zielone grają.

Ekososna ekostacja sosnowiec

Redakcja

4 lipca 2024

Rusza kolejna odsłona inicjatywy "Ekososna z Ekostacji" organizowanej przez MPGO Sosnowiec. W zeszłym roku, dzięki tej akcji, zebrano dziesiątki ton surowców. Przedsiębiorstwo wprowadza również istotne udoskonalenia do swojej aplikacji mobilnej.


W ramach ubiegłorocznej akcji "Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na rośliny", mieszkańcy Sosnowca dostarczyli do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami niemal 50 tysięcy plastikowych butelek, około 15 tysięcy aluminiowych puszek oraz ponad 6 ton makulatury. Dlaczego to jest ważne? - Surowce zamieniają się na pieczątki, a ich zbieranie umożliwia zdobycie kuponów wymienianych na rośliny w trzech partnerskich punktach - tłumaczy Katarzyna Kosałka z MPGO Sosnowiec.

Jakie trzeba spełnić warunki w akcji Ekososna z Ekostacji 2024?

20 butelek, 5 kilogramów makulatury lub 15 aluminiowych puszek to jedna pieczątka. Osiem pieczątek to kupon na rośliny o wartości 15 zł. - To nie wszystko. Dla uczestników, którzy zgromadzą najwięcej surowców, przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, w tym elektryczną hulajnogę - dodaje Katarzyna Kosałka. Akcja cieszy się dużą popularnością, a dzięki niej w sosnowieckich ogrodach i domach pojawiły się setki nowych roślin.

Akcja trwa do 31 sierpnia. Odpady można oddawać w Ekostacji Juliusz przy ulicy Grenadierów 21.

Ekoapka Sosonwiec - nowości

Każdemu zdarza się zapomnieć o wystawieniu pojemnika na odpady. Od kilku dni, dzięki EkoApce, jest to znacznie łatwiejsze. - Wprowadziliśmy dwie funkcjonalności, które całkowicie zmieniają aplikację. Po pierwsze, dodaliśmy powiadomienia przypominające dzień przed odbiorem odpadów o konieczności wystawienia pojemnika. Po drugie, udostępniliśmy harmonogram z dokładnymi datami odbioru odpadów - wyjaśnia Bartosz Wydra, prezes MPGO Sosnowiec.

Warto pamiętać, że EkoApka to również świetne źródło informacji o prawidłowym segregowaniu odpadów. Potłuczone szkło do kosza na szkło? Tacka styropianowa do zmieszanych? Karton po soku do papieru? Błąd! Wszystko to można sprawdzić w EkoApce, dostępnej w Google Play oraz App Store.

powiązane artykuły:

Schronisko dla bezdomnych sosnowiec
Lokalne 2 lipca 2024

Osoby w kryzysie bezdomności mogą szukać pomocy w schronisku z usługami opiekuńczymi, które powst

Money g2592867ab 1920
#EkoSilesia 17 czerwca 2022

Według raportu „Klimat tworzą ludzie – zachowania ekologiczne Polaków”, przygotowanego w ramach kamp

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3