Rok szkolny zakończy się dwa dni wcześniej - 19 czerwca

Mid 19518258
Article

Jarosław Adamski

18 maja 2019

W środę przed świętem Bożego Ciała zakończy się gorący dla szkolnictwa rok szkolny. Wcześniej planowano to wydarzenie w piątek 21 czerwca.

Zmianę zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Zawiercia. Podczas spotkania w Zawierciu premier powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała - które jest dniem wolnym. "To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne" - mówił.

Premier stwierdził, że rząd w takiej sytuacji chce "postąpić jak najbardziej praktycznie".

Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę" - poinformował szef rządu. "Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane.”

powiedział Morawiecki

(PAP)

Foto: PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3