Biedroń kandydatem Lewicy na prezydenta [GALERIA+WIDEO]

82592046 2815294418507889 6281035215338995712 o 1

Redakcja

19 stycznia, 2020

W niedzielę Robert Biedroń, twórca Wiosny, zapowiedział, że będzie kandydatem całej Lewicy na prezydenta Polski w nadchodzących wyborach. Swoje poparcie dla niego wyrazili na konwencji wicemarszałek Sejmu - poseł z Sosnowca Włodzimierz Czarzasty oraz wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, reprezentująca m.in. Tychy.

Robert Biedroń podczas swojego pierwszego występu jako kandydat Lewicy na prezydenta, dotknął wielu ważnych tematów dla Polaków. Nie zabrakło planu na polskie górnictwo i przemianę energetyczną

Przed Europą czas zielonej rewolucji. To olbrzymia szansa na rozwój (...) to od nas zależy, czy zostaniemy liderem czy zostaniemy z tyłu. Dziś Polska stoi węglem, który się kończy. Wbrew woli obecnego prezydenta. Palimy węglem z Rosji, za który płacimy naszymi złotówkami. Te pieniądze idą na antypolską propagandę Putina. Możemy stać się niezależni energetyczni. Dlatego moim celem Europy jest stanie się liderem zielonej rewolucji. Zapowiadam już dziś, że jeżeli zostanę wybrany, to za rok zorganizowany duży, zielony szczyt klimatyczny. To będzie szczyt z prawdziwego zdarzenia, podczas którego pokażemy klarowny plan odchodzenia węgla (...) Zagwarantuje to nam tanią energię. Jesteśmy to winni naszym przyszłym pokoleniom”

powiedział Biedroń

Kandydat Lewicy na prezydenta RP ogłosił starania o obronę sądów, konstytucji czy też o równe prawa dla wszystkich. Zapowiedział, że jako głowa państwa, będzie spotykał się regularnie z przedstawicielami wszystkich partii politycznych. Biedroń chciałby, aby Polacy mieli znów suwerennego prezydenta, który często wychodzi z swoją inicjatywą i który przywróci dobre stosunki dyplomatyczne - zwłaszcza z Unią Europejską.

CZYTAJ TAKŻE Kohut uważa, że Duda dzieli Polaków

Na tej samej konwencji wystąpili główni liderzy Lewicy, w tym poseł z Zagłębia Dąbrowskiego Włodzimierz Czarzasty oraz wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, która kandydowała z okręgu tyskiego. Lider SLD zaznaczył, że Biedroń jako prezydent będzie bronił prawdy historycznej - Panie prezydencie! Wczoraj zwrócił się pan do górników z apelem o oczyszczenie wymiaru sprawiedliwości. Jutro powie pan z historii takie zdanie, że ręka podniesiona na władzę, zostanie odrąbana. Wie pan, dlaczego to mówię? Bo wiem, że Robert Biedroń dzisiaj wybrany jednomyślnie przez konwencję na prezydenta, będzie gwarantował nam oraz elektoratowi SLD prawdę o historii. Z nią w tej chwili robią, co chcą - dodał Czarzasty.

Natomiast Gabriela Morawska-Stanecka wierzy, że Robert Biedroń będzie gwarantem obrony polskiego sądu i konstytucji. To właśnie on ma chronić zwykłych obywateli.

fot. PAP

Mid 20119113

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.8µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3