Remonty dróg w Tarnowskich Górach. Które odcinki zostaną wyłączone z ruchu?

1 6 2048x1365

Redakcja

29 kwietnia, 2022

4 maja rusza remont ulic Górniczej i Jurczyka w Tarnowskich Górach. Z tego powodu kierowcy będą musieli liczyć się z czasowymi zmianami organizacji ruchu w mieście.

Realizacja prac planowana jest do końca bieżącego roku. Z ruchu w pierwszej kolejności wyłączane będą następujące odcinki dróg:

– ul. Górnicza  – na odcinku od Rynku do ulicy Mlecznej,
– ul. Jurczyka – na odcinku od ul. Górniczej do ulicy Lompy.

Prace wchodzą w zakres inwestycji pn. “Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka w Tarnowskich Górach”. Przypomnijmy dotychczas w ramach rewitalizacji zabytkowego centrum miasta wykonano m.in. przebudowę ul. Strzeleckiej,  Stalmacha, Zamkowej, Bondkowskiego, Mlecznej. 

Koszt przebudowy ulic Górniczej i Jurczyka wyniesie 2 536 806,76 zł (brutto), a kolejne prace polegać będą na rozbudowie układu drogowego w rejonie ulic Gliwickiej, Placu Gwarków, i fragmencie ul. Zamkowej od skrzyżowania z ul. Mleczną – 2 260 371,91 zł (brutto).

W koordynacji z robotami  drogowymi, wykonywane będą także prace związane z wymianą sieci gazowej, izolacją fundamentów budynków gminnych, budową przyłączy ciepłowniczych.

Ponadto Miasto informuje, że prowadzone obecnie prace w ciągu ulicy Sobieskiego planowo potrwają do końca maja br.

 

Źrodło: UM Tarnowskie Góry

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.8µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3