Remont ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu

Bytomska remont 16 09 1

Redakcja

6 września 2023

Od czwartku 7 września br. rozpocznie się remont nawierzchni ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich na odcinku od skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Miarki do rejonu Urzędu Skarbowego. Przebudowa będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami drogowymi i zmianą organizacji ruchu.

Modernizacja zrealizowana zostanie z utrzymaniem ciągłości ruchu, przy wprowadzonym ruchu wahadłowym. W trakcie prowadzonych prac w rejonie skrzyżowania, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Karola Miarki pozostanie wyłączona. Ruch kierowany będzie ręcznie.

Zakres prac obejmować będzie wykonanie nakładki asfaltobetonowej oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie Urzędu Miasta. Termin zakończenia inwestycji uzależniony będzie od warunków atmosferycznych. 

W przypadku modernizacji nawierzchni jezdni ul. Bytomskiej koszty wyniosą 644.983 zł i dotyczyć one będą odcinka od skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Karola Miarki do rejonu przy budynku Bytomska 95 (gdzie nawierzchnia była wymieniana 2020 r. aż do skrzyżowania z ul. Ziętka).

W tym roku kompleksowo wyremontowane zostaną odcinki ulic Bytomskiej i Chopina (kwota 419.521 zł). Na oba zadania Piekary Śląskie pozyskały dotację z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z tzw. Funduszu Odporności. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.3µg/m3