Remont DK 94 w Piekarach Śląskich – zmiana funkcjonowania linii 922

Dk94 remont1

Redakcja

16 września, 2022

Od poniedziałku 19 września 2022 roku rozpocznie się remont Drogi Krajowej nr 94 w Piekarach Śląskich w rejonie skrzyżowania z ul. Kluczborską na odcinku około 100 metrów. W związku z tym pojawią się utrudnienia drogowe i ruch wahadłowy. Na czas remontu nastąpią też zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowej nr 922.

„Modernizacja nawierzchni jezdni Drogi Krajowej nr 94 w rejonie skrzyżowania z ul. Kluczborską” opiewa na kwotę 449.405,10 zł i realizowana jest w ramach Programu Metropolitalny Fundusz Solidarności.

W zakresie remontu przewidziano likwidacja kolein, ubytków, wykruszeń i deformacji w jezdni Drogi Krajowej nr 94 w rejonie skrzyżowania z ul. Kluczborską, a w szczególności: frezowanie nawierzchni asfaltowej, wykonanie koryta, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego kamiennego, wykonanie warstwy ścieralnej i wiążącej z mieszanek mineralno-bitumicznych oraz ułożenie krawężników betonowych.

Termin realizacji przewidziany jest do 30 września 2022.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Roboty będą uzależnione od warunków atmosferycznych”

informuje miasto. 

Zmiana funkcjonowania linii 922

Zgodnie z opinią  Zarządu Transportu Metropolitalnego, ze względu na długość objazdu wyznaczonego dla linii 922, brak możliwości obsługi przystanków na ul. Kluczborskiej oraz spodziewane zatory na DK94 w rejonie przewidzianego w trakcie realizacji robót zwężenia jezdni, nie ma możliwości dostosowania rozkładu jazdy tej linii do potrzeb jej pasażerów.

W związku z tym, ZTM w uzgodnieniu z Urzędem Miasta Piekary Śląskie, wdroży „objazdowy” rozkład jazdy, który przewiduje, że ulica Kluczborska będzie obsługiwana przez linię 922 tylko na odcinku od ul. Głównej w Maciejkowicach do posesji 29 (siedziba firmy Alumero) z wyłączeniem obsługi przystanku „Maciejkowice Granica”, a jej trasa z Chorzowa Starego zostanie przedłużona do Michałkowic, gdzie na przystanku „Michałkowice Plac 11 Listopada” będzie możliwość skorzystania z połączeń przesiadkowych z autobusami linii 5 i 168 kursującymi z Piekar Śląskich.

Źródło: UM Piekary Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3