Rekordowa frekwencja na katowickich kąpieliskach

Ubieg AA y miesi AE c okaza AA si AE rekordowym miesi AE cem pod wzgl AE dem frekwencji znacznie podnosz AE c liczb AE odwiedzaj AE cych Fot KAW

Redakcja

18 sierpnia, 2022

W ciągu dwóch lat obydwa katowickie baseny - basen Brynów i basen Burowiec, odnotowały ponad 834 000 wejść. Ubiegły miesiąc okazał się rekordowym pod względem frekwencji znacznie podnosząc liczbę odwiedzających. Z obu krytych pływalni skorzystało w sumie 54 614 osób.

Ponad 2 lata temu oddano do użytku katowickie kryte baseny – Basen Brynów i Basen Burowiec. W ciągu tego czasu obydwa obiekty odnotowały ponad 834 000 wejść. Baseny posłużyły także najmłodszym katowiczanom do nauki pływania, przez prowadzony projekt „Jak ryba w wodzie”, którego celem jest to, by każde dziecko kończące szkołę podstawową w Katowicach umiało pływać.

Ubiegły miesiąc okazał się rekordowym miesiącem pod względem frekwencji znacznie podnosząc globalną liczbę odwiedzających. W lipcu z obu krytych pływalni skorzystało w sumie 54 614 osób, w tym 26 566 posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca - to w sumie o około 5000 osób więcej niż w czerwcu, który był także jednym z rekordowych miesięcy.

Już niedługo będzie można korzystać z kolejnego basenu. Na Zadolu twoją właśnie ostatnie odbiory, miasto planuje by obiekt został otwarty na początku jesieni i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Basen na Zadolu będzie dysponował czymś, czego obie działające już pływalnie nie mają - wykorzystywaną w ciepłe miesiące strefą zewnętrzną. Goście basenu będą mogli wychodzić na znajdujący się obok basenu ogród i tam zażywać słonecznych kąpieli na leżakach i ręcznikach.  

Zanim jednak otwarcie nowych basenów, w ostatnim tygodniu wakacji na dzieci czeka  “Wakacyjna Przygoda”.  Burowiec zaprasza wtedy do zabawy na wodnym torze przeszkód. Atrakcja będzie dostępna codziennie od 22 do 28 sierpnia, a ostatniego dnia dodatkowo przy basenie zorganizowany będzie piknik. Podczas wydarzenia dzieciaki zobaczą pokaz sprzętu strażackiego, wezmą udział w animacjach Bajki Pana Kleksa oraz sprawdzą swoje siły w miasteczku gimnastycznym. Dodatkowo przy basenie staną popularne wśród najmłodszych dmuchańce, a Pan Kleks poprowadzi aquazumbę. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3