Reklama czy sponsoring? Huta Pokój Profile płaci jednak Slavii Ruda Śląska

293211511 469879598280683 6709956636501892251 n 1
Kastelik

Szymon Kastelik

10 sierpnia, 2022

W lipcu Marek Wesoły poinformował, że KS Slavia zyskała "nowego sponsora", którym jest Huta Pokój Profile S.A. Rzecznik Węglokoksu zdementował tę informację i stwierdził, że żadne przedsiębiorstwa z grupy Huta Pokój nie mają obowiązujących umów sponsorskich. Okazuje się jednak, że Huta Pokój Profile płaci klubowi... za reklamę.

W lipcu poseł Marek Wesoły pochwalił się w mediach społecznościowych, że brał udział w spotkaniu zarządu KS "Slavia" Ruda Śląska z kierownictwem Huty Pokój Profile oraz przedstawicielami związków zawodowych Solidarność i Sierpień 80, działających w tej firmie. Poinformował, że przy jego udziale klub podpisał z Hutą Pokój Profile umowę o wykorzystaniu obiektu i internetowych kanałów społecznościowych klubu do promocji i reklamy wizerunkowej Huty Pokój Profile. Nazwał to sponsoringiem  - KS Slavia z nowym sponsorem - napisał Wesoły.

Jednak jak stwierdził rzecznik Węglokoksu, Huta Pokój Profile nie sponsoruje żadnego klubu. W umowie zaznaczono, że spółka wyraża tylko intencję w kwestii ewentualnego objęcia klubu działaniami sponsorskimi w przyszłości.

 - Wymienione przedsiębiorstwa nie mają aktualnie obowiązujących umów sponsorskich z żadnym klubem sportowym - poinformował nas w lipcu rzecznik Jarosław Latacz.

Okazuje się jednak, że jednak Huta Pokój Profile płaci klubowi. Nie jest to sponsoring, tylko... reklama. 2 sierpnia na profilu FB spółki umieszczono komunikat nawiązujący do wpisu jednego z mieszkańców miasta. - Odnosząc się do informacji przedstawionych przez Pana Adama Pyka w dniu 30 lipca 2022 r. na jego profilu na stronie Facebook wskazujemy, iż informacje tam zamieszczone o działaniach sponsoringowych dla Klubu Sportowego Slavia Ruda Śląska nie są prawdziwe i naruszają dobre imię Spółki „Huta Pokój Profile” Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej. Jako Zarząd Spółki „Huta Pokój Profile” Sp. z o.o. informujemy, iż Spółka na chwilę obecną nie prowadzi działań sponsoringowych w relacji z Klubem Sportowym Slavia Ruda Śląska, a zawarta pomiędzy Spółką a Klubem Sportowym umowa dotyczy reklamy, za usługę którą Klub Sportowy otrzymuje wynagrodzenie miesięczne - czytamy w oświadczeniu Huta Pokój Profile. 

Podsumowując: Huta Pokój Profile nie płaci klubowi za sponsoring, ale za reklamę. Jaka jest różnica? Reklama polega na promocji produktu lub usługi. A sponsoring to komunikacja sponsora z klientem za pośrednictwem sponsorowanego podmiotu. Inaczej wygląda również księgowość w obu przypadkach.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.4µg/m3 PM2.5: 30.5µg/m3