Radzionków: "rodzinne" zakupy bez płacenia

61 732421

Redakcja

8 listopada, 2022

Para 24-latków wspólnie wybrała się na zakupy do jednej z drogerii na terenie miasta. Dwójka młodych rodziców wraz z dziećmi przychodziła do drogerii, gdzie jak gdyby nigdy nic pakowała produkty z półki do dziecięcego wózka albo swojego podręcznego bagażu. Za produkty warte ponad 2 tysiące złotych nie zapłacili.

Z pewnością widok obojga rodziców wraz z dziećmi w drogerii nie wzbudzałby żadnych podejrzeń. Jednak kamery monitoringu potwierdziły, że nie byli oni tak niewinni jak wyglądali. Para 24-latków wraz z dziećmi przechodziła alejkami drogerii pakując produkty do dziecięcego wózka albo podręcznego bagażu. Dla zachowania pozorów skorzystali z kasy samoobsługowej, jednak specjalnie pomijając niektóre produkty. Taki proceder kontynuowali przez kilka miesięcy. 

Obsługa sklepu kradzież zauważyła dopiero po brakach produktów na półkach sklepowych i powiadomiła policję. Wartość skradzionego towaru przekroczyła 2 tysiące złotych.  Po sprawdzeniu monitoringu  mundurowym udało się namierzyć sprawców, którzy zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. W trakcie przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci odzyskali część skradzionych artykułów oraz zabezpieczyli ponad tysiąc złotych na poczet przyszłych kar. Za kradzież może im grozić nawet do 5 lat więzienia.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3