Punky Reggae Live 2023 w Zabrzu

Punky Reggae Live 2023

Redakcja

14 kwietnia 2023   

CK Wiatrak w Zabrzu zaprasza 14 kwietnia o godzinie 18:00 na PUNKY REGGAE LIVE 2023. Podczas koncertu wystąpią: FARBEN LEHRE + THE BILL + ZENEK KUPATASA + DE ŁINDOWS.

Start koncertu/support 18:00. Wejście od 17:30

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową.
Żywiołowe koncerty zawsze grane na 100%, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku zespół świętuje swoje 35 urodziny i tej okazji na wiosnę ukazały się takie wydawnictwa jak: CD Pieśni XX wieku, winyl+dvd Akustycznie oraz winyl+cd-split Farben Lehre & Sexbomba. W pierwszej połowie lutego 2023, dokładnie na start trasy PRlive, ukazuje się najnowszy, premierowy album FARBEN LEHRE, zatytułowany Na zdrowie i z pewnością kawałki z tego krążka znajdą swoje miejsce w koncertowej setliście !!! Zatem kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa!
Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to Anioły i demony, Dobranoc, Ferajna, Handel, Helikoptery, Egoiści Judasz, Ludzie we mgle, Matura, Nierealne ogniska, Spodnie z GS-u, Stacja Wolność czy Terrorystan.
FARBEN LEHRE (skład):
Wojtek Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja


THE BILL

The Bill powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i...częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu, to : Skóra, Kefir, Soko, Mielony. W 1990 The Billa opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko.
Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina 92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta The Biut. Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: Początek Końca i Sex and Roll. Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę Daję Wam Ogień i... zawiesza działalność na 8 lat. W 2004 roku The Bill wraca na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta Niech Tańczą Aniołowie. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany Lekcja Historii.
Rok 2009 rozpoczyna się dla The Billa udziałem w wielkiej trasie koncertowej Punky Reggae Live. Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory The Bill to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. Historie Prawdziwe, która pojawiła się w 2009 roku. Jednocześnie firma Lou Rocket Boys wydaje materiał archiwalny z lat 86-90. Płyta nosi tytuł Lekcja Historii. Kolejne lata to ciągłe koncerty w salach klubowych i na festiwalach. W 2013 roku The Bill wydaję płytę 8siem oraz okazjonalny album the Best, wydany przez MTJ. Rok później pojawia na dużej scenie festiwalu Woodstock 2014. Zapis tego koncertu ukazuje się na płycie CD. Lata 2016-22 to liczne koncerty w klubach oraz na festiwalach rockowych, m.in. Przystanek Woodstock 2017, Czochraj Bobra, Izerbejdżan Punk Fest, Rock Na Bagnie, Cieszfanów. Zespół jest stałym gościem Punk-Festu, największej punkowej imprezy w Polsce oraz cyklu koncertów Był Kiedyś Jarocin.
THE BILL (skład):
Kefir – śpiew, gitara
Jędrek – gitara
Zawad – gitara basowa, wokal
Artie – perkusja

ZENEK KUPATASA to muzorobol polskiej sceny niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty na przekór wszystkim przeciwnościom. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie, wydaje swoje piosenki pod własnym szyldem. Spuszczony z łańcucha konwenansów, praw i zasad rynku muzycznego nagrał w trzy lata siedem albumów. Jego najnowsza, ósma płyta O! popularnością przebiła wszystkie poprzednie płyty. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością. Pod koniec 2022 roku ukazał się najnowszy album formacji ZENEK KUPATASA pod nazwą Rezyliencja I - Tak 3mać
ZENEK KUPATASA skład:
Zenek Kupatasa – wokal, gitara
Antoni Tomaszek – bas
Jurek Dostałsię-Halapenio-Butelka-Łapa – gitara
Pierre Luigi Pierogi – perkusja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3