Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Gliwicach działa już rok

Punkt Odbioru Zamowien IKEA w Gliwicach 2

Redakcja

15 kwietnia 2021

Blisko dziesięć tysięcy zamówień z wykorzystaniem kanałów online zrealizowanych zostało przez Punktu Odbioru Zamówień IKEA w Gliwicach. Właśnie mija rok od jego otwarcia. - Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Gliwicach, który zlokalizowany jest w Centrum Handlowym Europa Centralna, jest nie tylko pierwszym tego typu miejscem na mapie województwa śląskiego, ale także jedynym w regionie, który zlokalizowany jest w centrum handlowym i posiada ekspozycję naszych produktów - podkreśla Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. lokalnego marketingu IKEA w Katowicach.

Jakie są najczęściej zamawiane produkty? Ile ważyło najcięższe zamówienie? Ile produktów znalazło się w jednej paczce? Jaką łączną objętość zajęły wszystkie te zamówienia? - znamy odpowiedzi na te pytania.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami sklep IKEA w Katowicach, podobnie jak pozostałe w kraju, pozostaje zamknięty. Jednak wszyscy zainteresowani zakupami w IKEA mogą składać zamówienia, sprawdzać dostępności produktów oraz korzystać z usług na IKEA.pl oraz w Aplikacji mobilnej IKEA. Zamówiony towar można odebrać m.in. w Punktach Odbioru Zamówień IKEA.

- Zgodnie z hasłem IKEA bliżej niż myślisz konsekwentnie kontynuujemy rozwój w kierunku wielokanałowości. W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy tylko w województwie śląskim uruchomiliśmy łącznie siedem Punktów Odbioru Zamówień IKEA, w tym również w formacie mobilnym. Oprócz Gliwic są one zlokalizowane w Katowicach, Częstochowie, Bielsku-Białej, Rybniku, Tarnowskich Górach oraz w Tychach. Dzięki temu klienci mogą robić zakupy w wygodny i bezpieczny sposób - mówi Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. lokalnego marketingu IKEA w Katowicach.

Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Gliwicach, który zlokalizowany jest w Centrum Handlowym Europa Centralna, jest nie tylko pierwszym tego typu miejscem na mapie województwa śląskiego, ale także jedynym w regionie, który zlokalizowany jest w centrum handlowym i posiada ekspozycję produktów sieci.

- Liczba zrealizowanych w naszym centrum zamówień produktów IKEA świadczy o tym, że decyzja co do wyboru umiejscowienia punktu była jak najbardziej trafiona i bardzo szybko zyskała zainteresowanie naszych klientów. Doceniamy zaufanie, jakim obdarzyła nas IKEA. Dokładamy wszelkich starań, by konsekwentnie uatrakcyjniać ofertę Europy Centralnej i dopasowywać ją do zmieniających się trendów rynkowych oraz potrzeb klientów. Mamy świadomość, jak istotne dla kupujących są teraz bezpieczeństwo i wygoda zakupów. Naszym priorytetem jest stwarzanie im możliwości komfortowego i sprawnego zaopatrywania się w wybrany przez nich asortyment – mówi Anita Mieszkowska, Marketing Manager, Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach.

Zamawiając towar do Punktu Odbioru Zamówień IKEA (tę opcje wybiera się po dokonaniu transakcji) klient płaci 29 zł bez względu na wielkość zamówienia i bez ograniczeń wagowych. Niezależnie od tego, co wybierze z oferty, np. szafę PAX, materac, kuchnię, czy zestaw mebli ogrodowych, zapłaci tyle samo.

W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy do tylko do Punktu Odbioru Zamówień IKEA w Gliwicach złożonych zostało ponad dziesięć tysięcy zamówień.

- Największa liczba produktów w jednym zamówieniu to 212, najcięższe zamówienie ważyło 1200 kg. A wszystkie złożone zamówienia zajęły objętość 14 000 metrów sześciennych - wylicza kierownik ds. lokalnego marketingu IKEA w Katowicach.

Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Europie Centralnej w Gliwicach otwarty jest od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godz. 10:00-20:00.

Klienci IKEA coraz częściej korzystają z usług dostaw do domu, w tym coraz chętniej z usługi „Zamów i Odbierz”, dokonując zakupów na IKEA.pl. Udział sprzedaży online w całkowitej sprzedaży w roku finansowym 2020 (wrzesień 2019 – sierpień 2020) wzrósł dwukrotnie z 10 do 20 procent, natomiast liczba odwiedzin na stronie IKEA.pl wzrosła o 30% do rekordowego poziomu 154 milionów. Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków online w IKEA na świecie. Już teraz w całym kraju klienci mogą zamawiać produkty z asortymentu firmy do 64 Punktów Odbioru Zamówień IKEA (w tym Mobilnych Punktów Odbioru Zamówień IKEA).

Wśród produktów, jakie mieszkańcy województwa śląskiego, w wygodny i bezpieczny sposób zakupili poprzez kanały sprzedaży online, są m.in. elementy wyposażenia kuchni, sofy, stoliki kawowe, komody, szafy PAX, lustra, czy materace. Nie brakuje także drobnych elementów dekoracyjnych, jak: dywany, komplety pościeli, zasłony, lampy i klosze.

- Niezależnie od naszych doświadczeń związanych z ograniczeniami wywołanymi pandemią wszędzie i niemal dla wszystkich dom stał się centrum świata. Ostatni rok zmusił także wielu do przemyślenia tego, czym dla nas jest przyjazny dom. Wielofunkcyjność naszych mieszkań to trend obserwowany od pewnego czasu, który w 2020 roku jeszcze się wzmocnił. Skłoniło nas to – jako jego mieszkańców - do przemyślenia, jak ważne są odpowiednia przestrzeń, komfort i prywatność dla każdego z domowników, gdy stał się on miejscem pracy, szkołą i restauracją jednocześnie. A także, jak można w dłuższej perspektywie bardziej funkcjonalnie i przyjaźniej dla otoczenia korzystać z domu - zauważa Monika Kosakiewicz-Komasara.

Obecnie zamówiony towar na IKEA.pl oraz w Aplikacji mobilnej IKEA poza Punktami Odbioru Zamówień IKEA można odebrać m.in. w sklepie IKEA (klienci wybierający tę opcję, którzy są Klubowiczami IKEA Family, otrzymają kod rabatowy w wysokości 29 zł na kolejne zakupy), w Paczkomacie InPost, w Punkcie GLS. Istnieje także możliwość zamówienia produktów bezpośrednio do domu. Klienci IKEA mogą także skorzystać ze zdalnej usługi planowania i projektowania wnętrz.

- Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas najważniejsze. Wśród naszych priorytetów jest także utrzymanie miejsc pracy oraz stabilności naszego biznesu. Koncentrujemy się zatem na działaniach pozwalających kontynuować sprzedaż i umożliwiających funkcjonowanie firmy przy wprowadzonych ograniczeniach. W miarę rozwoju sytuacji będziemy opierać dalsze nasze działania na rozporządzeniach lub komunikatach odpowiednich władz - podkreśla Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. lokalnego marketingu IKEA w Katowicach.

Wizją IKEA jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Wszystkie działania prowadzone są zgodnie ze strategią People & Planet Positive. Celem strategii jest stanie się biznesem w pełni cyrkularnym, neutralnym klimatycznie, jeszcze bardziej włączającym i dbającym o równe i sprawiedliwe traktowanie. Jednym z kluczowych obszarów działania IKEA w Polsce jest także wspieranie lokalnych społeczności.

 

Oto TOP 10 produktów kupionych za pośrednictwem Punktu Odbioru Zamówień IKEA w Gliwicach:

  • Wieszak SPRUTTIG
  • Miska OFTAST
  • Szklanka POKAL
  • Talerz OFTAST
  • Pudełko SAMLA
  • Talerzy OFTAST
  • Pokrywka SAMLA
  • Poduszka INNER
  • Pojemnik na ubrania/pościel PÄRKLA

Więcej na stronie IKEA.pl.

informacja prasowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3