Pszczyna: Ponad 500 tys. zł dofinansowania do programu Stop Smog

China gb6acc258a 1920 01

Redakcja

28 grudnia, 2021

Gmina Pszczyna otrzyma 518 185 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Środki w części sfinansują realizację II etapu programu Stop Smog. W lutym br. podpisano umowę o dofinansowanie ze środków ww. funduszu w wysokości ponad 1,5 mln zł na realizację I etapu.

W naborze przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego  złożono 11 projektów na ponad 12 mln zł. Wszystkie wnioski po uzyskaniu pozytywnej oceny zostały wybrane do dofinansowania.

Po raz kolejny gmina Pszczyna uzyskała dofinansowanie do programów związanych z ograniczaniem niskiej emisji. Dzięki środkom zewnętrznym możemy dofinansowywać wymianę starych kopciuchów, inwestycje związane z termomodernizacją czy montażem instalacji fotowoltaicznych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jednym z realizowanych obecnie zadań jest przeprowadzenie termomodernizacji w szesnastu budynkach komunalnych. Inwestycja ta będzie zrealizowana do końca czerwca 2023 roku. Na ten cel gmina Pszczyna pozyskała ponad 2,6 mln zł.

źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.8µg/m3 PM2.5: 15.9µg/m3