Pszczyna: mając w organiźmie ponad 3 promile alkoholu "opiekowała się" 5-letnią córką

54 701064 g

Redakcja

11 kwietnia, 2022

Pszczyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki. 45-latka, mając w organiźmie ponad 3 promile alkoholu "opiekowała się" 5-letnią córką. O całej sytuacji powiadomił mundurowych kurator sądowy.

W piątek około 12.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie został powiadomiony przez kuratora sądowego, że nietrzeźwa kobieta sprawuje opiekę nad małym dzieckiem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam mundurowi zastali 45-latkę, która miała pod opieką 5-letnią córkę.

Od kobiety wyczuwalny był alkohol, miała ona problemy z utrzymaniem równowagi i trudności z wymową.

Mieszkanka Pszczyny przyznała, że piła wcześniej alkohol, jednak nie widzi żadnych przeszkód w opiece nad dzieckiem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że nieodpowiedzialna matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko, decyzją sądu, zostało przekazane do pogotowia rodzinnego.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w sprawie materiały, zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który dokładnie zbada, czy lekkomyślna matka swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo.

 

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3