PSP: w niedzielę 336 interwencji; jedna osoba ranna. Kaniów - GALERIA

Mid 20607234

Redakcja

7 czerwca 2020

W związku ze zmianami pogodowymi odnotowaliśmy w niedzielę 336 zdarzeń do godz. 18 – poinformowała PAP w niedzielę Państwowa Straż Pożarna. W miejscowości Zarębice jedna osoba została przygnieciona przez zerwany podmuchami wiatru dach.

Jak poinformowała PAP w niedzielę Państwowa Straż Pożarna, tego dnia odnotowano 336 interwencji w związku ze zmianami pogodowymi. Najwięcej - jak wynika z danych PSP - na Podkarpaciu (131 interwencji), Opolszczyźnie (61), Śląsku (30) i w Małopolsce (30).

Zdarzenia dotyczyły m.in. podmuchów silnego wiatru, opadów deszczu i wynikających z tych zmian pogodowych uszkodzeń dachów oraz podtopień w piwnicach.

Jak podało PSP, w miejscowości Kaniów w pow. bielskim (woj. śląskie) przeszła lokalna trąba powietrzna, która uszkodziła 23 budynki - 2 gospodarcze oraz 21 mieszkalnych. Z jednego domu został całkowicie zerwany dach; strażacy zabezpieczają uszkodzone domy - poinformowało PSP.

Silne podmuchy wiatru zerwały dachy z trzech budynków w miejscowości Zarębice (pow. częstochowski, woj. śląskie). Tam, jak wynika z informacji Państwowej Straży Pożarnej, uszkodzony został m.in. budynek ochotniczej straży pożarnej. W Zarębicach zerwany dach przygniótł jedną osobę; zajęło się nią ratownictwo medyczne.(PAP)

Mid 20607249

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3