Przyszli do kantoru wymienić zabawkowe banknoty!

42 609752

Redakcja

20 marca 2020

Policjanci z „jedynki” zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy licząc na naiwność pracownika częstochowskiego kantoru, próbowali wprowadzić do obiegu pieniądze, wykorzystywane w grach planszowych. Zatrzymani chcieli wymienić 42 tys. „euro”.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie otrzymali w środę zgłoszenie o próbie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości nieprawdziwych banknotów. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna oferował pracownikowi jednemu z częstochowskich kantorów sprzedaż banknotów o nominale 500 euro. Okazało się jednak, że to imitacja pieniędzy, dlatego zaraz po odmowie przyjęcia „gotówki”, mężczyzna opuścił kantor.

Czytaj także: Aresztowany. Skazany. Uwolniony. Znów aresztowany.

Policjanci szybko namierzyli 47-latka oraz jego o 2 lata młodszego kompana, z którym zaplanował przestępstwo. Oprócz zabawkowych pieniędzy, przy mężczyznach znaleziono marihuanę i amfetaminę. Grozi im do 10 lat więzienia.

Foto: Policja Śląska

powiązane artykuły:

46 697293
Lokalne 16 marca 2022

W ręce jaworznickich policjantów wpadł mieszkaniec Małopolski, który chciał zapłacić za telefon zaba

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3