Przystankowe wiaty na błysk. W Bielsku-Białej trwają wiosenne porządki

Mycie przystankow fot WK UM w BB

Redakcja

4 kwietnia, 2022

Wiosenna pogoda pozwoliła w tym roku na znacznie wcześniejsze rozpoczęcie akcji kompleksowego mycia i sprzątania przystanków autobusowych w Bielsku-Białej.

Jak informuje Urząd Miasta w Bielsku-Białej do tej pory wyczyszczono już blisko 50 wiat przystankowych, a cała akcja pozimowego mycia obejmie w sumie 278 wiat oraz 4 wolnostojące gabloty rozkładowe.

Pierwszy etap prac dotyczył głównych ciągów komunikacyjnych, a więc najbardziej uczęszczanych przez pasażerów przystanków autobusowych; następnie prace prowadzone będą przy ciągach prowadzących w głąb poszczególnych osiedli.

Prace polegają na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń wiat.

Oprócz zwykłych zabrudzeń usuwane są także graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Prace porządkowe obejmują wiaty i obszar peronu przystankowego, z którego usuwana jest wyrastająca trawa.

W tym roku każda z wiat, w zależności od jej lokalizacji i natężenia ruchu pasażerów, będzie kompleksowo wyczyszczona przynajmniej dwa razy, a przystanki w szczególnie uczęszczanych lokalizacjach i te przy głównych ciągach komunikacyjnych - przynajmniej trzy razy.

W sytuacji zgłoszenia przez pasażerów zabrudzenia wiaty czy też konieczności usunięcia graffiti konkretne przystanki czyści się również interwencyjnie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.4µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3