Przyjedź na zakupy do CH Pogoria komunikacją publiczną lub rowerem i odbierz nagrodę

264426596 435666274753940 5953159299035298193 n

Redakcja

9 grudnia 2021

Dworzec kolejowy z klocków Lego, od którego Bas Tajpan, rozpoczął budowę makiety dąbrowskiego centrum przesiadkowego. Wystawa o trwających w mieście przebudowach, puzzle i zagadki dla dzieci o mobilności, a przede wszystkim rozmowy o tym, jak zmienia się komfort podróżowania po Dąbrowie Górniczej. Tak prezentuje się program spotkania, które odbędzie się w piątek 10 grudnia w Centrum Handlowym Pogoria.

Organizatorzy będą czekać na mieszkańców od godziny 16 do 19.

Dla osób, które przyjadą komunikacją publiczną lub rowerem przewidziano nagrody. Warto więc zachować bilet z przejazdu tramwajem czy autobusem lub zrobić zdjęcie swojego roweru, zaparkowanego przed centrum handlowym.

O korzystaniu z różnych środków transportu będzie można porozmawiać z prezydentem miasta Marcinem Bazylakiem oraz Tobiaszem Nykamowiczemdąbrowianinem, który zawodowo specjalizuje się w projektowaniu przyjaznych mieszkańcom rozwiązań drogowych i rowerowych. Tematów do dyskusji nie zabranie, zwłaszcza że w Dąbrowie Górniczej trwa budowa centrum przesiadkowego w śródmieściu i w Gołonogu. Rusza także modernizacja torowiska tramwajowego i towarzyszący jej remont ulic, chodników i przystanków na odcinku od Ronda Budowniczych Huty Katowice do Alei Róż.

Na mapach i wizualizacjach chcemy pokazać mieszkańcom, jak w efekcie remontów zmieni się Dąbrowa Górnicza. Widząc szczegóły, łatwiej dyskutować o tym, czy będzie wygodniej i bezpieczniej przejść przez tunel pod torami, który powstaje przy dworcu PKP zamiast – jak dotąd, czekać na przejazd pociągu”

wyjaśnia prezydent Marcin Bazylak.

Podobnie z przebiegiem dróg rowerowych, nowymi rondami, bezpiecznymi przejściami dla pieszych, czy zintegrowanymi przystankami tramwajowo-autobusowymi, które powstaną w rejonie Alei Róż i na wysokości osiedla Manhattan”

dodaje.

Na dzieci, które odwiedzą stoisko czekać będą zagadki, puzzle i drobne upominki. Wiele osób na spotkanie do CH Pogoria przyjdzie, aby zobaczyć także fragmenty makiety z klocków Lego, którą właśnie buduje Bas Tajpan.

Dąbrowski artysta i finalista programu Lego Masters postanowił zbudować w miniaturze dworzec i rejon centrum przesiadkowego w śródmieściu.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie świątecznych akcentów, bo tuż obok Fundacja Godne Życie organizować będzie Dąbrowskie Ubieranie Choinki, czyli wspólnie przystrajanie świątecznego drzewa, połączone z warsztatami tworzenia ozdób i świąteczną zbiórką słodyczy dla dzieci z Dąbrowy Górniczej.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

POST1 1200x900 WWW

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3