Przyjazne Jaworzno zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta

Przyjaznejaworzno
Kastelik

Szymon Kastelik

6 marca 2024

KWW Przyjazne Jaworzno zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta w Jaworznie. Komitet ma również w planach walczyć o urząd prezydenta miasta. 

Jak mówią sami o sobie, Przyjazne Jaworzno to społecznicy, lokalni działacze, wolontariusze, przedsiębiorcy. Pod koniec lutego na konferencji prasowej komitetu, jej pełnomocnik (i lider w okręgu nr 4) Wojciech Siński stwierdził, że Przyjazne Jaworzno jest bezpartyjne. 

Jednak warto podkreślić, że wspomniany Siński w październiku ubiegłego roku był kandydatem Konfederacji do Sejmu, a w mediach społecznościowych promuje m.in. wystąpienia sejmowe Romana Fritza czy zapraszał na marsz przeciwko imigrantom.

Na tej samej lutowej konferencji wypowiadała się Marzena Grężlikowska (nr 1 w okręgu 2 w Jaworznie), która w wyborach parlamentarnych była kandydatką innego prawicowego ugrupowania - Polska Jest Jedna. Na listach Przyjaznego Jaworzna znalazło się jeszcze kilka innych osób, które były kandydatami Konfederacji. 

Pomimo mocno prawicowego zaplecza, na listach Przyjaznego Jaworzna znalazło się 13 kobiet, i w 3 z 4 okręgów to kobiety otwierają listy. 

Przyjazne Jaworzno - kandydaci

5 marca KWW Przyjazne Jaworzno zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta Jaworzno. - Chcielibyśmy poinformować naszych mieszkańców, że zarejestrowaliśmy listy kandydatów do Rady Miasta. Zarejestrowaliśmy kandydatów we wszystkich okręgach - powiedział Wojciech Siński. 

Listy KWW Przyjazne Jaworzno:

Okręg 1

1 Jagielska Ewelina

2 Jakóbik Artur

3 Stanek Maciej

4 Golec Agnieszka

5 Gąsior Tomasz

6 Kucharska Małgorzata

7 Kołodziejczyk Szymon

8 Sierszecka Anna

9 Filip Klaudiusz

10 Migas Marek

Okręg 2

1 Gręźlikowska Marzena

2 Sotwin Łukasz

3 Głowacki Rafał

4 Orlicka Dorota

5 Kwiatkowski Mirosław

6 Radomska Renata

7 Chowaniak Paweł

Okręg 3

1 Starzycka Anna

2 Nowakowski Łukasz

3 Olchawa Sebastian

4 Stępniewska Marta

5 Drąg Sebastian

6 Chuderski Łukasz

7 Jakóbik Maria

Okręg 4

1 Siński Wojciech

2 Kalemba Henryka

3 Majewska Beata

4 Skorupa Michał

5 Kumala Barbara

6 Kalemba Grzegorz

7 Wencel Paweł

- Jest reprezentacja każdej kategorii wiekowej. W zawodach też jesteśmy bardzo różni. Rozumiemy potrzeby mieszkańców - skomentował Wojciech Siński. - Jesteśmy w grupie różnych stowarzyszeń i organizacji, które od kilku lat działają w Jaworznie - dodał. 

fot. Przyjazne Jaworzno

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3