Przez 5 dni tramwaje nie będą kursować do huty Arcelormittal Poland w Dąbrowie Górniczej

Tramwaje 03

Redakcja

8 grudnia 2021

Z powodu zaplanowanej na pięć dni (8-12 grudnia) modernizacji przejazdu drogowo-tramwajowego na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Tworzeń, trasa linii tramwajowych nr 21 i 22 zostanie skrócona do pętli w Gołonogu. Aż do odwołania zmieni się także częstotliwość ich kursowania.

– Przejazd w czasie prac nie zostanie zamknięty dla samochodów, lecz będzie modernizowany połówkowo z zachowaniem przejezdności po jednym pasie – zapowiada Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Do przystanku Gołonóg Podstacja Pętla poza liniami nr 21 i 22 dojeżdżać będzie także linia nr 28. W tym przypadku trasa zostanie jednak wydłużona, bo 28 kursuje dziś między Osiedlem Zamkowym w Będzinie a pętlą przy Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej. Na trasie Tworzeń Huta Katowice – Gołonóg Osiedle Kasprzaka zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-21.

Poza zmianami tras, Zarząd Transportu Metropolitalnego od 8 grudnia wprowadzą również zmiany w częstotliwości kursowania tramwajów: zmniejszenie liczby kursów na liniach 21 i 22 (co 60 min do godziny 18 i co 30 min po godzinie 18) oraz zwiększenie liczby kursów na linii nr 28 (co 30 min zamiast 40).

Powyższa częstotliwość zostanie utrzymana także od 13 grudnia, a więc po modernizacji przejazd w Tworzniu, gdy wymienione linie ponownie będą kursować do przystanku Tworzeń Huta Katowice.

To nie jedyne zmiany w rozkładach jazdy tramwajów. Od 8 grudnia aż do odwołania uruchomione zostaną linie tymczasowe nr 41 ( Milowice Pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla) i 42 (Czeladź Dworzec – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla).

 

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3