Przemysław Koperski wiceministrem infrastruktury

1460x616 21

Redakcja

5 stycznia, 2024

Były poseł z Bielska-Białej, Przemysław Koperski, został wiceministrem infrastruktury. To kolejny polityk z województwa śląskiego w rządzie Donalda Tuska.

4 stycznia Prezes Rady Ministrów powołał Przemysława Koperskiego na stanowisko wiceministra w resorcie infrastruktury. Polityk Lewicy z Bielska-Białej w Ministerstwie Infrastruktury odpowiadać będzie m.in. za opracowanie i realizację budżetu w części transportu, gospodarki morskiej i wodnej, a także za zadania dotyczące lotnictwa cywilnego. 

Przemysław Koperski w poprzedniej kadencji był posłem z okręgu bielskiego. W wyborach parlamentarnych 2023 roku nie uzyskał reelekcji startując ponownie z listy Nowej Lewicy. Wcześniej był radnym powiatu bielskiego, sejmiku woj. śląskiego, zastępcą prezydenta miasta Częstochowy i społecznym doradcą OPZZ.

Z wykształcenia jest prawnikiem i absolwentem WPiA Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończył również studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli wewnętrznej w jednostkach sektora finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, z zakresu gospodarki nieruchomościami na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz zarządzania projektami współfinansowanymi z UE w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3