Przemysław Koperski: Jestem przekonany, że Polacy nie zdecydują się na PiS i Konfederację

Pkoperski2
Kastelik

Szymon Kastelik

10 października, 2023

- Polacy czują się Europejczykami, chcą być w Unii Europejskiej i swobodnie podróżować - stwierdził poseł Lewicy Przemysław Koperski. Jeden z regionalnych liderów Lewicy w województwie śląskim wierzy w utworzenie wspólnego rządu z Trzecią Drogą i Koalicją Obywatelską. 

Poseł Lewicy z Bielska-Białej Przemysław Koperski ponownie kandyduje do Sejmu jako lider listy w swoim okręgu. Ocenia, że ostatnie notowania Lewicy dają powody do radości.

- Ostatnie notowania są bardzo pozytywne dla opozycji demokratycznej, w tym również dla Lewicy. Bardzo dużo osób, które do tej pory było niezdecydowanych, wybiera właśnie Lewicę - skomentował Koperski.

Według niego trzecia kadencja Prawa i Sprawiedliwości to możliwy "polexit". - To zagrożenie jest bardzo realne (...) Szeroko rozumiana prawica przecież ma w swoich strukturach Suwerenną Polskę, która jawnie do konfliktu z UE. Konfederacja mówi oficjalnie, że jest przeciwko UE - ocenił poseł Lewicy z Bielska-Białej. 

Dla Koperskiego jednym z ważnym, lokalnych tematów tej kampanii jest zamknięcie granicy ze Słowacją. - To co dzieje się w moim regionie, jest bardzo niepokojące. Zamknięta granica ze Słowacją. Zamknięte przejścia turystyczne. Turyści, którzy przekroczą granicę polsko-słowacką traktowani są jak przestępcy - skomentował częściowe zamknięcie granicy ze Słowacją. To w jego opinii też olbrzymi problem dla pracowników transgranicznych. 

ZOBACZ WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.2µg/m3 PM2.5: 25.3µg/m3