Przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Tłumaczył, że nie zauważył policji

Pexels pixabay 248747

Redakcja

1 września, 2022

23-latek przekroczył dopuszczalną prędkość oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak tłumaczył, nie widział sygnału do zatrzymania, a o tym, że szuka go policja, dowiedział się od sąsiadów po powrocie do domu.

Policjanci dokonywali wczoraj pomiaru prędkości na ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Obowiązuje tam ograniczenie do 40 km/h. 23-letni kierowca BMW jechał jednak 66 km/h. Policjant podał sygnał do zatrzymania, lecz kierujący go zignorował i odjechał. Policjanci natychmiast zabezpieczyli sprzęt, na którym pracowali i ruszyli za nim, lecz stracili kontakt wzrokowy. Kierujący prawdopodobnie skręcił w boczną drogę.

Policjanci nie dali za wygraną, sprawdzili zapamiętane numery rejestracyjne, ustalili dane kierującego. Uciekinier przez pewien czas nie wracał do miejsca zamieszkania. Po około dwóch godzinach kierowca zgłosił się do jastrzębskiej komendy, gdyż dowiedział się od sąsiadów, że pytała o niego policja. Tłumaczył się, że nie widział sygnału do zatrzymania. 23-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem o łącznej wysokości 3000 zł oraz zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu dodatkowa kara.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3