Przejazd jazem na Pogorii IV możliwy przez cały rok. Z obiektu zniknęły bramy

Yrdgfdsz

Redakcja

13 października, 2022

Z jazu na zbiorniku Pogoria IV zniknęły bramy. Przejście i przejazd przez obiekt będą otwarte przez cały rok.

Od kilkunastu już lat oficjalny sezon dla aktywności sportowych wokół zbiornika Pogoria IV – wyznaczało otwarcie bram na jazie w okresie 15 kwietnia-31 października. Działo się tak na mocy porozumienia, które Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach podpisał wcześniej z Dąbrowa Górniczą, a w którym to miasto zobowiązało się do dbania o czystość wokół obiektu oraz montaż składanych blokad, które uniemożliwiają wjazd samochodów na ścieżkę wokół zbiornika.

Jak podaje magistrat, o całoroczną możliwość korzystania z jazu co jakiś czas zabiegali miłośnicy aktywnego wypoczynku. Temat powrócił niedawno przy okazji podpisania umowy użyczenia terenu pod ciąg pieszo-rowerowy, którego budowę – jako pieszo-rowerowej alternatywy dla ulicy Marianki – sfinansowało miasto.

Poprosiliśmy dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, by rozważył możliwość całorocznego otwarcia jazu. Cieszę się, że decyzja jest pozytywna”

mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Z jazu zniknęły już bramy, a Linda Hofman, rzeczniczka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej – PGW Wody Polskie w Gliwicach potwierdza, że przejście i przejazd przez obiekt będą otwarte przez cały rok.

PGW Wody Polskie w Gliwicach umożliwią całoroczny przejazd przez jaz, by komunikacja drogami wokół zbiornika Pogoria IV mogła przebiegać płynnie. Takie rozwiązanie będzie wymagało sformalizowania z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wdrożyć ”

mówi linda hofman. 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3