Przebudowa DW 913 zakończona. Otwarto nowy dojazd na lotnisko

109422

Redakcja

5 października 2021

Odcinek Drogi Wojewódzkiej nr 913 od skrzyżowania z DK 78 w Celinach Nowej Wsi do skrzyżowania z DW 86 w Będzinie o długości 12,6 km został oddany do użytku. To alternatywna trasa na lotnisko w Pyrzowicach.

W poniedziałek 4 października w Psarach odbyła się uroczystość podsumowująca przebudowę DW 913. Udział wzięli: marszałek województwa Jakub Chełstowski, poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz radni wojewódzcy: Jadwiga Baczyńska, Maria Materla, Rafał Kandziora, Zbigniew Przedpełski i Jarosław Szczęsny, a także wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń. Prace prowadzone były na terenie czterech gmin:  Ożarowic, Mierzęcic, Bobrownik, Psar oraz miasta Będzina. 

 Jest to jedna z głównych tras dojazdowych do portu lotniczego. Można zatem powiedzieć, że DW 913 będzie ważnym ogniwem całego łańcucha komunikacyjnego - mówił marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. 

 W budowę drogi zaangażowane zostały także środki unijne - dodała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Całkowity koszt inwestycji to to 124,9 mln zł brutto, przy wsparciu 95 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO) na lata 2014–20. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3