Przebudowa al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. Zmiany dla kierowców

Iuyretyhgfd

Redakcja

24 października, 2022

Trwa przebudowa al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. Dzisiaj (24 października) nastąpi otwarcie przebudowanej jezdni w kierunku huty. W tym samym momencie do przebudowy zamknięta zostanie droga w kierunku centrum między ul. Kasprzaka a Komendą Miejską Policji.

Na przebudowaną ponadkilometrową jezdnię między Komendą Miejską Policji a ul. Kasprzaka ruch w obu kierunkach zostanie skierowany około południa. Od strony centrum wjazd umiejscowiono łącznikiem za komendą. Od strony Gołonoga kierowcy wjadą ze skrzyżowania z ul. Kasprzaka.

Jak podkreślają wykonawcy prac, kierowcy wjadą na drogę, której otoczenie wciąż pozostaje placem budowy. Dzięki temu jednak można będzie przyspieszyć prace przy przebudowie drugiej jezdni.

Na przebudowanej jezdni na razie została ułożona tylko warstwa wiążąca asfaltu. Ostatnia warstwa ścieralna pojawi się wraz z końcem wszystkich prac”

mówi Krzysztof  Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Dwukierunkowy ruch nadal będzie uławiać tymczasowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Tysiąclecia, które w tym samym kształcie zostanie w poniedziałek przeniesione na przebudowaną jezdnię. Tak jak do tej pory w tym miejscu obsługiwane będą wszystkie kierunki jazdy.

Rondo turbinowe na skrzyżowaniu z ul. Morcinka i Leśnej jest już prawie gotowe. Do czasu przebudowy drugiej jezdni nie zostanie na nim jeszcze wprowadzony ruch okrężny. Podczas przebudowy drogi do centrum skrzyżowanie ułatwi wjazd i wyjazd z ul. Morcinka.

W budowie wciąż są droga rowerowa, chodnik (90 proc. jest już gotowa), prace trwają także przy skrzyżowaniu z ul. Leśną, które pozostanie jeszcze zamknięte. W końcowym etapie – w miejscu zlikwidowanego przejście podziemnego przy ul. III Powstania Śląskiego – powstanie wjazd i wyjazd na osiedle.

Po zakończeniu przebudowy drugiej jezdni mieszkańcom zostaną udostępnione także nowe miejsca postojowe. Na zewnętrznym pasie w rejonie ul. III Powstania Śląskiego – między przejściem dla pieszych a zasypanym przejściem podziemnym – będzie ich około 20. Taka sama liczba powstanie po drugiej stronie ulicy.

W listopadzie planowane jest otwarcie kolejnego odcinka po przebudowie: między alejami a ul. Graniczną.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

 

Pilsudskiego mapa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3