Protest rolników na granicy w Cieszynie

41 800571

Redakcja

22 lutego 2024

Rolnicy wciąż protestują w całej Polsce. Ale nie tylko u nas. Ich koledzy z Czech również nie są zadowoleni z aktualnej sytuacji. Będą blokować most graniczny. 

Protest czeskich rolników rozpocznie się o godzinie 10:00. Zablokowany będzie most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Możliwe, że wesprą ich koledzy z Polski.

Most będzie zablokowany dla wszystkich pojazdów. Policja zorganizuje objazdy i zaleca przejazd z lub do Czech przez przejście graniczne w Gorzyczkach. Protest na granicy ma potrwać do godziny 13.00. 

Przy trasie S52, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie, będą ustawione patrole Policji, wspierane przez funkcjonariuszy GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole będą również w tym zakresie działały na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu. Kierującym samochodami ciężarowymi przypominamy o ograniczeniach na tym odcinku drogi – obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w :
- Cieszynie przy ul. Zamkowej ( droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
- na moście przy ul. 3-go Maja,
- Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3