Drewniane domy szkieletowe na lata – Skand House

Producentdomowszkieletowych

Redakcja

16 sierpnia, 2023

Popularność ekologicznych rozwiązań jest zauważalna także w branży budowlanej. Wykorzystywanie technik skandynawskich czy technologii Steico to najlepsze z rozwiązań, jakie mogą być wdrożone. Właśnie na tych technikach bazuje firma Skand House. To dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo budowlane zapewnia doskonałe rezultaty dbając o szczegóły na każdym etapie realizacji projektów.

Skand House – mimo prowadzenia działalności od kilku lat – zdobyło już dużą renomę w regionie oraz poza jego granicami. Dowodem tego jest nie tylko poszerzające się grono zadowolonych klientów, ale też uzyskiwane prestiżowe wyróżnienia, takie jak Orły Budowlane 2021 i 2022 czy Profesjonalny Sprzedawca Oferteo 2022.

Nowoczesne, ale i przyjazne dla środowiska

Jak wspomniano, Skand House wykorzystuje dwa sposoby na wznoszenie konstrucji. Pierwszym z nich jest modułowy system Steico. Stosowane w nim gotowe segmenty konstrukcyjne, stropowe i izolacyjne gwarantują, że uzyskany rezultat będzie wyróżniał się wysoką szczelnością. Tym samym szkieletowe domy drewniane Steico zbliżone są standardem energetycznym do konstrukcji pasywnych. Dodatkowo łatwo można je uzupełnić o kolejne elementy podnoszące ten standard – wykorzystujące OZE panele PV czy pompy ciepła.

Drugą z metod budowlanych stosowanych w Skand House jest technika skandynawska. Tutaj główny nacisk kładzie się na pochodzenie surowców oraz odpowiednią izolację akustyczną i termiczną. Drewno pozyskiwane jest jedynie ze zrównoważonych upraw, do stropów oraz więźb dachowych wykorzystuje się typ KVH, natomiast do pozostałych elementów drewno konstrukcyjne klasy C24, suszone komorowe i strugane czterostronnie. Podpory oraz słupy są z kolei zrobione z drewna klejonego warstwowo BSH. Wewnątrz domu budowanego w technice skandynawskiej panują warunki takie, jak w konstrukcji otwartej dyfuzyjnie.

Drewniane domy tworzone są przez ekspertów ze Skand House od podstaw – na każdym z etapów inwestorzy mają jednak możliwość wglądu w aktualnie zamykane części realizacji. Domy szkieletowe wykonane z dbałością o każdy szczegół mogą być z powodzeniem użytkowane przez wiele lat – a nawet pokoleń.

Estetyczne, funkcjonalne, pełne technologii

Budownictwo skandynawskie pozwala zachować maksymalną funkcjonalność przy jednoczesnej dbałości o estetyczną prezentację oraz dopasowanie do krajobrazu. Projekty domów szkieletowych nie opierają się w Skand House na formuje „kopiuj-wklej”, lecz odzwierciedlają potrzeby konkretnego inwestora. Usługi świadczone są w sposób kompleksowy. Warto zauważyć, że Państwa inwestycja jest wcześniej zaplanowana dzięki czemu, gdy nadchodzi założony termin cały nasz zespół usilnie nad nim pracuje, zamykając się maksymalnie w 6 miesiącach.

Zapraszamy na stronę www.skandhouse.pl, gdzie mogą Państwo zaczerpnąć wszystkich informacji jak i zobaczyć galerię zdjęć z realizacji.

powiązane artykuły:

Mckdhwkd
Artykuły 23 lipca, 2021

Urządzanie niedużej kawalerki to często spore wyzwanie. Małą przestrzeń trzeba zagospodarować tak, a

Zdjecie glowne 01
Artykuły 15 lipca, 2021

Nawierzchnia wokół domu powinna służyć przez długie lata, a najlepiej – przez dziesiątki lat. Jej wy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.0µg/m3 PM2.5: 9.5µg/m3