Próba zorganizowania nielegalnych wyścigów w Częstochowie. Aż 49 mandatów!

Police 4261161 1920

Redakcja

31 października, 2023

Miało być szybko i wściekle, zakończyło się na parkingu. Posypały się mandaty, niektórzy stracili mandaty. Wycofano też samochody z ruchu. Tak zakończył się zlot fanatyków szybkości w Częstochowie. 

W minioną sobotę na parkingu przy ul. Bojemskiego w Częstochowie odbył się zlot pojazdów pn.: „Halloween z Illegal Night Częstochowa”. Na miejscu pojawiło się 1200 pojazdów i 3 tysiące uczestników wydarzenia. Największą atrakcją miały być nielegalne wyścigi.

Pechowo dla uczestników, policjanci z częstochowskiej drogówki również przyjechali na zlot. Przeprowadzili szczegółowe kontrole zarówno samochodów, jak ich kierowców. Wpadło dwóch pijanych kierujących, którzy stracili swoje prawa jazdy. 14 z innym zatrzymano dowody rejestracyjne, a ich auta wycofano z ruchu. Mundurowi nałożyli 49 mandatów karnych na sprawców wykroczeń drogowych.

- Rekordzista, który spieszył się na zlot, po drodze „zdobył” mandat karny w wysokości 2.5 tys. złotych, a na jego konto „wpadło” 15 punktów karnych - dodaje częstochowska komenda.

Ponadto policjanci zapobiegli organizacji nielegalnego wyścigu. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3