Premier Morawiecki w OSP Zendek podziękował strażakom [WIDEO]

IMG 20220613 132310
Kastelik

Szymon Kastelik

13 czerwca, 2022

W poniedziałek, 13 czerwca premier Mateusz Morawiecki odwiedził siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zendku. Podziękował druhom za ich służbę.

Najpierw Mateusz Morawiecki przyjechał Myszkowa, gdzie uczestniczył w odsłonięciu muralu kapitana Jerzego Kurpińskiego ps. „Ponury” oraz w otwarciu pneumatycznej strzelnicy sportowej.

Następnie premier przyjechał do małej miejscowości Zendek w powiecie tarnogórskim. Dla mieszkańców było to duże wydarzenie. Kto mógł przyszedł pod siedzibę lokalnego OSP, którą wizytował Morawiecki. Prezes Rady Ministrów wykorzystał okazję, żeby podziękować druhom OSP za ich poświęcenie i służbę.

- Bardzo chciałbym podziękować wszystkim wam druhny i druhowie oraz życzyć tylu samo wyjazdów ile powrotów - powiedział premier w OSP Zendek. Morawiecki dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy od początku inwestuje w Ochotnicze Straże Pożarne. - Myślę, że mieszkańcy wielu gmin w Polsce mogą zajrzeć do swoich remiz strażackich i zapytać jak wygląda wyposażenie w super nowoczesny sprzęt - stwierdził.

- Jesteśmy tutaj w jednej z takich jednostek, która odgrywa ogromną rolę z racji bliskości do A1, lotniska w Pyrzowicach. Ludzie, sprzęt, wspaniała motywacja, dobre wyszkolenie i finansowanie sprzętu z budżetu państwa - tak wygląda pomoc ludziom poprzez OSP - zachwalał premier.

Premier wspomniał również o ustawie o OSP, która zakłada dodatki emerytalne dla druhów. 

WIĘCEJ PONIŻEJ:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.9µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3