Prawa jazdy nie miał. Miał za to narkotyki

42 730244

Redakcja

25 października, 2022

Częstochowscy policjanci zatrzymali w Śródmieściu do kontroli bmw, którym podróżowało 2 mężczyzn w wieku 20 lat. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, ale za to posiadał narkotyki, pasażer natomiast był poszukiwany.

Kryminalni z Komisariatu III Policji w Częstochowie zatrzymali do kontroli bmw, którym poruszało się 2 młodych mężczyzn.

Jak podaje KMP w Częstochowie, 20-letni kierujący był pobudzony i zachowywał się nerwowo, co wzbudziło przypuszczenie mundurowych, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających – policjanci znaleźli przy nim działkę dilerską marihuany.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków mężczyźnie została też pobrana krew do badań laboratoryjnych. Ponadto 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym kierował nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC”

podała kmp w Częstochowie. 

Za posiadanie narkotyków grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Na fotelu pasażera siedział jego kolega – również 20-latek, który okazał się być osobą poszukiwaną przez częstochowski sąd za kradzież z włamaniem. W więzieniu spędzi najbliższe 1,5 roku.

 

Źródło: KMP w Częstochowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3