Poznaliśmy p.o. Śląskiego Kuratora Oświaty

Kuratoroswiaty
Kastelik

Szymon Kastelik

17 stycznia, 2024

Aleksandra Dyla to nowa śląska kurator oświaty. Na razie w roli pełniącej obowiązki, ale jak zapowiedziała, najprawdopodobniej wystartuje w konkursie ministerstwa na to stanowisko. Chce, żeby kuratorium było otwarte i współpracowało ze szkołami oraz rodzicami. 

Minister edukacji, Barbara Nowacka pod koniec grudnia odwołała Urszulę Bauer ze stanowiska Śląskiego Kuratora Oświaty. Teraz poznaliśmy jej tymczasową następczynię. Pełniącą obowiązki Śląskiego Kuratora Oświaty została Aleksandra Dyla, która dotychczas pracowała w kuratorium jako m.in. wizytator. Wcześniej była nauczycielką języków obcych.

- Liczę na dobrą współpracę. Ale przede wszystkim liczę na to, że pani kurator będzie współpracowała w dobry sposób z dyrektorami szkół i rodzicami, żeby problemy, które pojawiają się w szkołach, były rozwiązywane po partnersku. Chcemy odejść od wizerunku kuratorium jako organu represyjnego w stosunku do szkół - skomentował wojewoda śląski Marek Wójcik, który zaprezentował 17 stycznia p.o. Śląskiego Kuratorium Oświaty.

- Z wielkim szacunkiem i honorem przyjmuję tę nominację. Chcę, żeby kuratorium oświaty było instytucją otwartą na współpracę - powiedziała Aleksandra Dyla. Wojewoda i nowa kurator podkreślili, że ta instytucja ma pomóc rozwiązywać problemy, a nie karać lub narzucać dyrektorom swój punkt widzenia.

Aleksandra Dyla będzie pełniła swoją funkcję do rozstrzygnięcia konkursu, który zapowiedziała minister edukacji. 

WIĘCEJ W PONIZSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3