Pożegnanie Krystiana. Zginął w kopalni Zofiówka. Był wiernym kibicem Ruchu Chorzów [FOTO]

Image00004

Redakcja

30 kwietnia, 2022

W ostatni dzień kwietnia odbył się pogrzeb Krystiana. Był jedną z dziesięciu ofiar katastrofy górniczej w kopalni Zofiówka, do której doszło 23 kwietnia.

W niedzielę rano,  24 kwietnia Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o potwierdzeniu drugim górniku, który zginął w kopalni Zofiówka (w sumie w tej tragedii życie straciło 10 pracowników). 

- Ratownicy przetransportowali drugiego z odnalezionych górników z chodnika D4a do bazy ratowniczej, gdzie lekarz stwierdził zgon. Teraz górnik transportowany jest na powierzchnię. Następny zastęp ratowników poszedł po kolejnego  z czterech górników odnalezionych 220 metrów od czoła przodka - informowała w niedzielę rano JSW. Drugą ofiarą tragedii w kopalni Zofiówka był 30-letni Krystian. Był wiernym fanem Ruchu Chorzów z Suszca. 

- Krystian był fanatykiem Ruchu. Spotykaliśmy Go regularnie na stadionie przy Cichej oraz na meczach wyjazdowych. Olbrzymią energię wkładał w działalność fanklubu Niebieski Powiat Pszczyński. Jego śmierć jest olbrzymią stratą dla całej naszej Społeczności - informuje Ruch Chorzów. Klub składa rodzinie wyrazy współczucia.

W sobotę, 30 kwietnia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu odbyła się msza pogrzebowa śp. Krystiana. Kilkaset osób przybyło, żeby pożegnać swojego syna, narzeczonego, ojca, kolegę oraz przyjaciela ze stadionu. Następnie kondukt pogrzebowy oddał się na pobliski cmentarz, gdzie pochowano tragicznie zmarłego górnika z kopalni Zofiówka. Kibice uroczyście odpalili racę na znak solidarności z bliskimi swojego przyjaciela z sektora.

 

fot. Magdalena Klyta

Image00008

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3