Powiat żywiecki: trzymając siekierę groził swojej żonie śmiercią

Pexels sahil khaliq 5027218

Redakcja

23 października 2021

Policjanci z Rajczy zatrzymali 69-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna, mimo że miał prowadzone postępowanie w sprawie o znęcanie, groził swojej żonie śmiercią.

Kilka dni temu dyżurny komisariatu policji w Rajczy otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie gminy Rajcza, doszło do awantury. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Jak ustalili, 69-letni mężczyzna wszczął w domu awanturę, w czasie której trzymając siekierę groził swojej żonie śmiercią.

Mężczyzna, mimo że miał prowadzoną sprawę o znęcanie się nad żoną, nie zmienił swojego zachowania. 69-latek został zatrzymany.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii - apeluje Policja.

Źródło: KPP w Żywcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.4µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3