Powiat cieszyński: jechała pod prąd na ekspresówce zderzając się z kolejnymi pojazdami

Headlamp gc8856c9d7 1920

Redakcja

9 marca, 2022

Wczoraj około godziny 15 doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia na drodze ekspresowej S-52 w gminie Jasienica. 79-letnia kierująca osobowym fiatem wjechała na nią „pod prąd”, doprowadzając do kilku zdarzeń drogowych. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Według ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia seniorka wjechała na niewłaściwy pas drogi ekspresowej na terenie powiatu cieszyńskiego i poruszała się pasem prowadzącym z Bielska-Białej do Cieszyna jadąc przeciwnie do prawidłowego kierunku jazdy.

W miejscowości Świętoszówka doprowadziła do zderzenia z osobowym fordem, z którym zderzyła się lusterkami pojazdu. Następnie zderzyła się z kierującym osobowym hyundaiem, a elementy rozbitego pojazdu doprowadziły do uszkodzenia kolejnego pojazdu, osobowego suzuki.

Na szczęście nikt z uczestników nie doznał obrażeń, utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin. Mundurowi z drogówki zatrzymali 79-letniej kierującej prawo jazdy, a w sprawie wykroczenia, jakiego się dopuściła, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Kobiecie grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3