Potrącenie na przejściu dla pieszych w Piekarach Śląskich

53 678116

Redakcja

18 października, 2021

W dzisiejszy poranek na ulicy Papieża Jana Pawła II w Piekarach Śląskich doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Do wypadku drogowego z udziałem pieszej doszło dzisiaj tuż po godzinie 6:00 na ul. Papieża Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Kopernika.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca Oplem 41-letnia mieszkanka Bytomia, która poruszała się w kierunku dworca komunikacji zbiorowej, potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 72-letnią kobietę.

W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Obecnie panująca pogoda nie ułatwia poruszania się po drogach dlatego pamiętajmy, że będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, nie jesteśmy niczym chronieni. Przechodząc przez jezdnię upewnijmy się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy do noszenie elementów odblaskowych oraz apelujemy o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.”

apeluje policja śląska. 

 

Źródło: KMP w Piekarach Śląskich 

53 678117

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3