Potrącenie na przejściu dla pieszych w Jastrzębiu-Zdroju. 14-latek trafił do szpitala

Potracenie pieszego jastrzebie zdroj

Redakcja

21 listopada, 2023

Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju. 23-letni kierujący osobówką, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 14-letniego chłopca. Nastolatek z obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Jastrzębiu-Zdroju na alei Piłsudskiego. Kierujący renault, jadąc w kierunku ulicy Mazowieckiej, nie zachował ostrożności i potrącił 14-latka przechodzącego ze strony lewej na prawą (w rejonie skrzyżowania z ulicą Cieszyńską, Wrocławską). Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala.

Pamiętajmy!

Używanie elementów odblaskowych może uratować nam życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję. Pamiętajmy również o tym, że poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Zadbajmy także o to, aby szyby w naszym samochodzie były dokładnie oczyszczone. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części.

Potracenie pieszego jastrzebie zdroj

powiązane artykuły:

51 783448
Lokalne 1 listopada, 2023

64-letni kierowca autobusu komunikacji miejskiej nie ustąpił pierwszeństwa 80-letniej kobiecie na

50 782071
Lokalne 23 października, 2023

Brak ostrożności i dostosowania stylu jazdy do warunków mogły doprowadzić do tragedii. 44-latka w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.3µg/m3 PM2.5: 52.7µg/m3