Potrącenie 15-latka w Ustroniu. Nastolatek mógł zginąć

41 728773

Redakcja

13 października, 2022

87-latek potrącił chłopaka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Na miejsce został skierowany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni na miejscu przeprowadzili skuteczną resuscytację poszkodowanego nastolatka, a następnie helikopterem przetransportowali go do szpitala.

Niewiele brakowało by to zdarzenie zakończyło się tragicznie. 15-latek około 6.30 rano przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych w rejonie w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu. Nie wiadomo co było przyczyną faktu, że kierowca, 87-latek jadąc osobowym mercedesem w kierunku Skoczowa nie wyhamował przed przejściem dla pieszych. 

Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, którego zespół przeprowadził resuscytację chłopca. Sytuacja była bardzo poważna, ale na szczęście działania medyków przyniosły skutek, a 15-latek został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 87-latkowi, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Wszystkie okoliczności będą wyjaśniane w ramach policyjnego postępowania.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3