Poseł Sośnierz odchodzi z klubu PiS w Sejmie, ale pozostaje w Porozumieniu

21429323

Redakcja

29 kwietnia 2021

W Sejmie powołano koło poselskie Polskie Sprawy - poinformowała na konferencji jego przewodnicząca Agnieszka Ścigaj. W trzyosobowym kole oprócz Ścigaj znaleźli się polityk Porozumienia Andrzej Sośnierz i związany z Kukiz'15 Paweł Szramka.

Ścigaj podkreśliła na konferencji prasowej w Sejmie, że polityków połączyły rozmowy o zdrowiu, przedsiębiorczości, a także to, jak Polska będzie wyglądała po pandemii. "Dzisiaj postanowiliśmy zawiązać koło poselskie, które priorytetowo będzie zajmować się tymi sprawami" - zadeklarowała posłanka.

Poseł Andrzej Sośnierz, który odszedł z klubu PiS na konferencji prasowej zadeklarował, że wciąż pozostaje w partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jednocześnie zauważył, że od dłuższego czasu jego stanowisko m.in. w sprawie walki z epidemią było różne od stanowiska PiS.

Paweł Szramka powiedział, że wciąż ma podobne cele w polityce jak Paweł Kukiz, z którym współtworzył koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia, ale rozminęły się drogi dojścia. W tym kontekście wymienił m.in. toczące się rozmowy na linii Paweł Kukiz-prezes PiS Jarosław Kaczyński. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3