Poseł PO z Górnego Śląska podbija amerykańską listę przebojów!

Szantygramatyka

Redakcja

5 października 2020

Michał Gramatyka z Platformy Obywatelskiej od ponad 20 lat jest członkiem zespołu Perły i Łotry. Gra i śpiewa muzykę, klasyfikowaną jako szanty. Jego zremiksowany utwór „My Mother Told Me” trafił niedawno na 8. pozycję listy najlepiej sprzedających się w Internecie przebojów tanecznych i elektronicznych Billboardu.

Z posłem Gramatyką zdążył już porozmawiać Dziennik Zachodni. 

Sami nie wierzyliśmy, dopóki nie ujrzeliśmy list przebojów. Coś niesamowitego. W internecie ludzie zaczęli też zadawać pytania o oryginalną wersję utworu

mówił polityk.

 

Kompozycja „My Mother Told Me” była już w oryginale popularna na YouTube. Wielu internautów proponowało, by włączyć ją do soundtracku nowej gry Ubisoftu – Assassin’s Creed Valhalla. Kiedy jednak francuski producent L.B. One przerobił ją na nieco agresywniejszą wersję, utwór zaczął robić prawdziwą karierę.

L.B. One trafił najpierw na koncertowe nagranie tej piosenki. Znalazł numer na naszej stronie i napisał z pytaniem, czy nie mamy jej w wersji studyjnej. Tak się złożyło, że akurat byliśmy w trakcie nagrywania. Po wysłaniu gotowego kawałka, zapytał, czy może zrobić z tego remix w swoim stylu. Odpowiedziałem, że oczywiście, czemu nie.

wyjaśniał Poseł. w rozmowie z Natemat.pl

Posłuchajcie:

Niedawno remix znalazł się na 8. miejscu amerykańskiej listy Billboard w kategorii muzyki tanecznej i elektronicznej. Wyprzedził nawet utwory Lady Gagi!

Foto: print screen z teledysku "Song of the Vikings (My Mother Told Me)"

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3