Poseł Lewicy mówi o problemie ajentów sieci Żabka

Csm konieczny 02 7105def8b3
Article

Jarosław Adamski

27 października, 2022

Maciej Konieczny zapowiedział, że poprosi o pomoc ministerstwa sprawiedliwości oraz finansów w sprawie ajentów sieci sklepów Żabka. Jak informuje poseł wielu z nich kończąc współpracę z siecią mają długi wobec fiskusa, czy tej firmy.

Potrzebujemy rozwiązań systemowych – bo problem z jakim spotykają się ajenci tej sieci wynika przede wszystkim ze zbyt skomplikowanych zapisów umów pomiędzy ajentami a siecią.

Konieczny chce by problem w sposób systemowy rozwiązało państwo.

Setki, tysiące osób, mimo ciężkiej pracy, kończą współpracę z siecią z ogromnymi długami. Zachodzi tu nierówność stron i relacja owocująca ludzkimi tragediami ”

mówi poseł

Konieczny chce, by ministerstwa określiły skalę problemu. Na razie jednak, jak przyznaje, apele do instytucji państwowych trafiają w próżnię.

Czytaj także: Poseł Konieczny domaga się pieniędzy do rządu - na szybkie połączenia kolejowe z Katowic. 

Konieczny zwrócił też uwagę na kontekst sprawy. Jego zdaniem bliska współpraca sieci sklepów Żabka z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu związaną z Tadeuszem Rydzykiem, w dziwny sposób pozwala sieci na sprzedaż w niedzielę. Tymczasem, jak zauważa poseł Lewicy, niedzielny handel jest zabroniony przez większość roku.

Czekamy na odpowiedź – zaznaczył Maciej Konieczny.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3